Nový příspěvek – nápověda

Příspěvky od čtenářů...

1/ Zaregistrujte se zde na webu a níže je nápověda jak napsat příspěvek.

2/ Napište příspěvek ve svém PC a jen nám ho pošlete. Využijte pro zaslání kontaktní formulář zde.

 

 

 

Jak napsat příspěvek ?

Po přihlášení na www.infotrebon.cz máte vpravo pod svým přihlašovacím jménem odkaz na „Nástěnka“.

Kliknutím na tento link se dostanete do Vaší administrace. V menu je položka „Příspěvky“ nebo využijte Rychlý příspěvek přímo na Vaší „Nástěnce“. Napište váš příspěvek, který chcete uveřejnit na tomto webu. Můžete vkládat i fotografie, které nahrajete do své knihovny médií z vašeho počítače a vložíte do příspěvku. V pravém sloupci vyberte rubriku, do které chcete příspěvek začlenit.

V levé části máte „menu“. Jako první položka je:

A/ PŘÍSPĚVKY – Editor pracuje ve dvou režimech „Editor“ a „HTML“ (přepínání je v pravé hodní části pomocí záložek). Doporučujeme používat režim Editor.

  • EDITOR – je velice podobný oblíbenému Wordu. Psaní textu, běžné formátování písma, velikost písma, barvy, apod.
  • Doporučujeme zapnout funkci „rozšířené možnosti“ viz obrázek č.1. Získáte tím větší možnosti úprav textu.

obr.č.1 admi_vice

 

B/ VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ probíhá přes Vaši knihovnu médií. V místě kam chcete vložit obrázek nechte kurzor a klikněte na ikonu fotoaparátu (viz. obrázek č.2)

obrázek č.2 adm_prispevek

Vyberete obrázek z knihovny médií, který chcete vložit do stránky nebo ho tam nyní nahrajete z vašeho PC, popřípadě napište odkaz z internetu. Následně můžete vybrat velikost obrázku jak se má zobrazovat a stisknutím tlačítka „Vložit do příspěvku“ (viz.obr.č. 3) obrázek vložíte na místo, kde jste zanechali kurzor.

obrázek č.3

adm_foto

 

  • HTML – stránku lze editovat i pomocí html kódů. Režim editace se přepne v záložce v pravém horním rohu.

 

C/ MÉDIA – Knihovna médií, to je místo, kam si nahrajete vaše fotografie (obrázky), které zde budete chtít použít. Fotografie tam můžete nahrát všechny najednou nebo postupně při vytváření samotného příspěvku. Můžete je zde i do jisté míry upravovat (měnit jejich velikost, otáčet, ořezávat, apod.).

D/ Váš příspěvek není nutné vytvořit hned najednou. Rozdělanou práci si můžete uložit jako koncept a pokračovat třeba jiný den (jako koncept se vaše práce ukládá automaticky, tak se nemusíte bát, že přijdete o to, co jste již vytvořili, třeba při výpadku el.proudu, apod.). Po dokončení vašeho příspěvku nebo po editaci, stiskněte tlačítko „Odeslat ke schválení

E/ Zpět na hlavní stránku www.infotrebon.cz se dostanete vlevo nahoře v černém pruhu kliknutím na nápis „Informační portál Třeboň„.

 

Nevíte si s něčím rady?

Napište dotaz pod tento text do komentáře. Na vše odpovíme a můžeme tak pomoct i ostatním nebo zde můžete i vy najít odpověď na něco, co zde bylo již zodpovězeno. Popřípadě zašlete příspěvek na posta@infotrebon.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

    Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
    Vytvořeno systémem HostNet