Muž otrávil dvě ženy čisticím prostředkem. Hrozí mu deset let vězení

Kriminalisté z Jindřichova Hradce ukončili vyšetřování události, při které mladý muž na plese v Třeboni nalil dvěma ženám do pití čisticí prostředek. Mladší z nich se z otravy dodnes léčí a bude mít trvalé následky.
Státní zástupce dostal návrh na obžalobu, pachateli hrozí až deset let odnětí svobody.

 

 

Událost se stala loni v listopadu při maturitním plese v Třeboni, konkrétně v kulturním centru Roháč. Dvaadvacetiletý muž podle vyšetřovatelů dvěma ženám (21 a 33 let) nalil do pití čistící prostředek. Život mladší z dvojice tím vážně ohrozil.

„Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z Jindřichova Hradce vypracoval podnět k podání obžaloby pro trestný čin těžké ublížení na zdraví,“ potvrdila jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Vážné zranění vnitřních orgánů

Jednadvacetiletá studentka musela být ihned po požití otráveného nápoje s vážným zraněním vnitřních orgánů převezena do nemocnice.

„V současné době je stále v léčení, neboť došlo požitím chemikálie k nevratným změnám na jejích vnitřních orgánech. Druhá žena byla ošetřena na pohotovosti,“ upřesnila Millerová.

Policejní komisař při vyšetřování vyslechl nejméně třicet svědků do protokolu,  dalších téměř sto lidí policisté vyslechli na úřední záznam o podaném vysvětlení.

Kriminalisté už dříve zjistili, že obviněný na plese neobsluhoval na baru, ani neměl žádné propojení s podáváním nápojů na baru a v kulturním centru. S ohledem na ukončení vyšetřování a předání případu státnímu zástupci nebude policie sdělovat žádné další podrobnosti.

Zdroj: www.idnes.cz

Autor: Lukáš Marek

Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
Vytvořeno systémem HostNet