Na okraji Třeboně plánuje developer postavit obchodní centrum

Řidiče vjíždějící do lázeňského města Třeboň ze směru od Českých Budějovic uvítá už brzy stavba obchodního centra, které tam chce na svých pozemcích vybudovat jihomoravská společnost Fuertes Development. Podle jejího jednatele Zdeňka Přichystala mají práce začít příští rok.

Záměr stavby, který se v těchto dnech objevil na úřední desce kraje, zdůvodňuje investor nabídkou služeb, které ve městě podle jeho analýzy chybí. Je to takzvaný nákup do auta. Areál budou tvořit stavby ze železobetonového skeletu s plochými střechami. „Nemyslím, že máme prodejen potravin ve městě nedostatek. Na druhé straně k nám dojíždějí lidé z okolních obcí, pro které bude nový obchod na tomto místě výhodný,“ uvedl starosta Třeboně Jan Váňa (ODS). 

Některým obyvatelům se sice záměr nelíbí, projekt je ale v souladu s územním plánem města. Je zároveň v souladu s regulačním plánem, který v lokalitě při Líbalově ulici povoluje stavby občanského vybavení.  „Za sebe mohu říci, že v tomto místě bude areál působit při vjezdu do města, kde jsou jen rodinné domy, dost nevkusně,“ řekl Antonín Hosnedl ze Spolku přátel Třeboně. Nové obchodní centrum vyroste na ploše skoro dvou hektarů. Jeho součástí bude parkoviště pro 243 aut, supermarket, myčka, sklady, administrativní budova či rychlé občerstvení. Zpevněná plocha bude z asfaltu a zámkové dlažby. Na pozemcích je orná půda, investor musí požádat ministerstvo zemědělství o jejich vyjmutí ze zemědělského půdního fondu, což podle Hosnedla dnes velký problém není.

Ačkoliv bude stát v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, ochranářům přírody to nevadí. K projektu na takovém místě nemá výhrady Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) ani odbor územního plánování a stavebního úřadu města Třeboň. AOPK vydala rozhodnutí, že stavba nezasahuje do Ptačí oblasti nebo evropsky chráněného území Natura 2000 a nemá proto větší negativní vliv na přírodu. K záměru se teď může vyjadřovat veřejnost.

Autor: Antonín Pelíšek

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Jedna reakce na Na okraji Třeboně plánuje developer postavit obchodní centrum

  1. Jindřich Zobl napsal:

    Sice to bude asi multifunkčnější projekt, ale v pořadí již pátý supermarket v této oblasti. Bude stát cca 400 m od nejbližšího Penny Marketu a cca 1 200 m od nejvzdálenějšího Terna.Kdyby to byla aspoň vzhledově zajímavá stavba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
Vytvořeno systémem HostNet