Peace run – Mírový běh

Ve středu 27.5. přivítá Třeboň největší štafetový běh na světě.

 

 

Středeční etapa dlouhá 107 km se běží z Českých Budějovic do Pelhřimova. V Třeboni budou běžci mezi 10:30-11:15.

 

 

Peace Run (Mírový běh) je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Jeho posláním je překonávat kulturní a náboženské hranice mezi jednotlivými národy, lidmi nebo hranice v nás samých. Je inspirací k hledání toho, co nás spojuje, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo “mír” a jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat.

Toto symbolizuje Mírová pochodeň putující od země k zemi, od člověka k člověku, od srdce k srdci. Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit buď v rámci připraveného programu pro školy a děti, města a obce a nebo jako jednotlivci na trase. S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji jen na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní.

Přidáte se tak mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987.

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Svou životní filozofií, dílem a neúnavným úsilím inspiroval lidi nejrůznějších národů a kultur, za což obdržel mnohá mezinárodní ocenění.

Mírový běh, celým názvem “Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run”, se v letech 2001 – 2013 jmenoval World Harmony Run (Světový běh harmonie). Od roku 2014 se vrátil k původnímu názvu “Peace Run”.

Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.

 

 

Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
Vytvořeno systémem HostNet