12.díl – Největší úspěch dorostenců

Dorostenci získali v tomto roce (1943) svého největšího úspěchu. Svoje mistrovství v okrsku vyhráli se 16ti body a skóre 99:16. Ve finálových bojích vítězů okrsků zvítězili bez porážky a skóre 19:3, když za nimi se umístilo Suché Vrbné s dvěma body (7:12) a Strakonice 0 bodů (4:16).

Soutěž zemských přeborů vyhráli a s vítězstvím druhé skupiny SK Slavojem Mladá Boleslav vyhráli před 1000 diváky 10:7. Tím získali Třeboni jednu z největších poct, titul přeborníka Čech pro rok 1943. Nejvíce těšilo to, že dorostenci byli na výši nejen výkonem, ale i vystupováním.

Ve finále s přeborníky Moravy SK Bedihošť se utkali v prvém zápase v Třeboni a zaslouženě zvítězili 7:4. Odvetný zápas prohráli v Bedihošti týmž poměrem. Svaz proto rozhodl, aby třetí zápas byl sehrán v Praze a pořadatelem byla SK Třeboň. AC Sparta propůjčila stadion na Štvanici a na zápas přijelo 500 diváků z Třeboně. Pražské prostředí, rovnající se zcela prostředí třeboňskému, však nepomohlo. Byl to zápas nervů, který vyhrálo klidnější družstvo Bedihoště zásluhou lepší střelby. Účastníci jistě dobře pamatují 12 minutu druhého poločasu, kdy Fak vyrovnal na 2:2. Nadšení v hledišti neznalo mezí. Moravané v poslední minutě rozhodli boj brankou pro sebe. Byl to opravdu boj, který velmi dobře řídil Zika a který skončil 2:3 v neprospěch třeboňského družstva.

Také druhé družstvo dorostenců v tomto roce hrálo a hoši Balun, Vopelka, Kohout, Karez II dosáhli pěkných výkonů. Budějovický redaktor A.Rybář se chápe dobré myšlenky a věnuje pohár, o který bojují všechna jihočeská dorostenecká družstva ve dvou skupinách. Mistrovské družstvo Třeboně, ač absolvovalo s druhým družstvem, stalo se vítězem své skupiny. Rovněž finálové boje s MAS Sezimovo Ústím vyhrává u nich 9:6 a doma 13:3. Tak se stává majitelem velmi vkusné trofeje. Obě dorostenecká družstva sehrála celkem 36 zápasů, z toho 27 vítězných, 2 nerozhodně a 7 prohrála.

Také žáci si vedli zdatně. Kromě prvého zápasu s LTC Soběslav všechny zápasy vyhráli. Ke konci sezony byl sehrán na Baťově v Táboře žákovský turnaj na účasti 17 družstev podle stáří ve dvou skupinách a obě skupiny vyhrála družstva z Třeboně. Celkem tato družstva sehrála 33 zápasů se skóre 81:37.

Rovněž ženský odbor si vedl v druhém roce trvání velmi dobře. Na začátku sezony byl uspořádán turnaj za účasti 6ti družstev, který vyhrála Slavia Tábor a Třeboň se umístila na třetím místě. V mistrovství, ač získalo v jarním kole 5 bodů, skončilo družstvo na posledním místě.

13. červen byl svátkem všech třeboňských sportovců. Hrálo se totiž Čechy-Morava žen v házené. Od dob slavných regat veslařského odboru nebylo v Třeboni podobného velkolepého podniku. Jen nepřízeň počasí způsobila, že utkání vidělo pouze 1500 diváků. Odpoledne bylo sehráno meziměstské utkání žen Třeboň-Praha, které před 700 diváky skončilo vítězstvím Prahy 8:2. Třeboňské ženy hráli ve složení: Davidová, Vacková, Čižimská, Přibylová, Trávnická a branky daly Přibylová a Bláhová.

 

Fotogalerie 12.díl 

 
zobrazit album obrázků »

autor: Karel Budín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

    Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
    Vytvořeno systémem HostNet