7.díl – Mládež je základ oddílu

Nejvíce potěšil vzestup dorostenců. Sehráli 10 zápasů (8 vítězství, 1 nerozhodně, 1 porážka) se skóre 83:34. V Suchdole získali pohár Dr.Trůbla a v podzimní mistrovství po porážce od místního MNS obsadili 2. místo, aby v příští sezoně se stali vítězi soutěže. K úplnému obrazu roku 1941 je třeba se zmínit o velkém žákovském turnaji místních škol, který vedl odborný učitel J.Štefl. Impozantní účast 21 družstev soustředila 150 chlapců. Měšť. škola postavila 10 družstev, rg. 7, obecná 4 družstva. Tento žákovský turnaj shlédlo přes 1000 diváků, což je nejlepším důkazem zájmu o házenou.

Návštěvnost byla v Třeboni vždy pěkná a jen špatné počasí nedovolilo uvítati 10 000 diváka. Na štěstí Svaz rozhodl rozšířit ligu na 12 klubů a tak Třeboň v lize zůstala i v příštím roce. Činovníci se proto starali o posily a již na sklonku sezony hrají v dresu SK Třeboň Ždárský a Pícha z pražského Meteoru VIII.

Rok 1942 je rokem největších úspěchů Třeboně 1884. Vedení odboru je téměř beze změny a příjemným překvapení bylo sdělení předsedy Honzíka, že byly získány další posily (Lochman, Ing. Kubišta, Strnad, Ing. Cynibulk, Ing. Šnábl).

Členové klubu a příznivci házené se již nemohli dočkati zahájení sezony a tak za vedení Ferdy Nováka již v únoru odstranili silnou vrstvu sněhu z hřiště. Soupeřem byl místní MNS a Třeboň 1884 již nastoupila v nové sestavě: Lochman, Ing. Kubišta, Strnad, Ing. Cynibulk, Ing. Šnábl, Pícha a Ždárský.

Již v zahájení sezony se Praha zajímá o Třeboň a tak dochází k účasti na Krbcově memoriálu, pořádaném SK Úředníků Karlín za účasti 20 klubů. Třeboň porazila Bohemii 4:0, Pragu 3:2, SK Úř.Karlín 3:1, I.ČKH Smíchov 4:2, Radotín 6:0, Slovan Smíchov 6:0, Meteor XI. 6:2, Staropramen 4:2, pouze vítězná Sparta porazila Třeboň 2:5 a odsunula ji na druhé místo.

 

autor: Karel Budín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

    Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
    Vytvořeno systémem HostNet