9.díl – Po ukončení úspěšné sezony; vítězství v Honzíkově poháru

Hráči ligy však nejen dobře hrají, vzorně se chovají, ale konají také dobře výchovnou práci. Je to vidět na výkonech ostatních třeboňských družstev i okolních klubů. Zájem o házenou stále roste. Přihlašují se noví a noví hráči, je založen ženský odbor. Jaký zájem je v řadách obecenstva, to dokazuje dosud nepřekonaná návštěva v Třeboni v zahajujícím zápase podzimního kola ligy, kdy zde startuje neporažená Slávia. 1600 diváků vidělo naprosto rovnocenný boj. V dalších zápasech bojovalo družstvo se střídavým štěstím a do Prahy pro ti Spartě jede 300 diváků z Třeboně, kteří byli odměněni vítězstvím Třeboně 8:7. Pak bylo štěstí zase střídavé a SK Třeboň 1884 ve 2. ročníku české ligy končí na třetím místě za Slávií Praha a Stadionem Rokycany.

Úspěchem bylo také to, že ani v jednom tomto ročníku ligy neměla Třeboň ani jednoho trestaného hráče a rovněž obecenstvo dostávalo všemi hostujícími kluby to nejlepší vysvědčení.

Po skončení ligy hraje družstvo finálové boje v jihočeském poháru, kde mu v předběžných kolech zajistilo účast záložní mužstvo. Vítězstvím 15:9 nad MAS v Sezimově Ústí a 16:8 nad Hlubokou v Třeboni, získává pohár pro rok 1942.

9.díl-galerie

Úspěšnou sezonu zakončuje „Honzíkův memoriál“. Po desetiletém trvání tohoto turnaje, stal se podle propozic definitivním držitelem SK Třeboň 1884. Překvapením byla účast druhého družstva Třeboně, které dokázalo porazit i mistra župy MAS Sezimovo Ústí 4:3 a Suchdol 9:2 a ve finále prohrálo s ligou 1:5. Třetí místo obsazují Strakonice. Turnaj sledovalo po celý den 1400 diváků.

Již uvedené záložní družstvo se vedle velmi úspěšně. Ve 48 zápasech bylo pouze jednou poraženo a to ligou a v podzimním mistrovství zvítězilo bez ztráty bodu z deseti klubů se šesti body a skore 67:16. Za ním bylo Sezimovo Ústí II. Se sedmi body a MNS Soběslav se šesti body.

autor: Karel Budín