Vláďa Köhler „80″

4. června oslaví v plné svěžesti významné životní jubileum pan Ladislav Köhler, člen družstva přeborníka Československa v české házené v roce 1961.

 

 

S brankářem Mírou Karezem, bekem a kapitánem Milanem Roučem, halvy Karlem Hladíkem, Jardou Pavlíčkem a, Mirkem Lávičkou, útočníky Karlem Budínem, Jirkou Sládkem, Luďou Ludvíkem, Honzou Tlačilem a Frantou Stupkou získali senzačně pro Třeboň tento titul, aby se tak nesmazatelně zapsali do historie tohoto sportu u nás.

Láďa jediný nepocházel z Třeboně. Šikovného útočníka si ale Třeboňáci všimli při vzájemných utkáních, zařídili mu vojnu u Světa a získali tak elitního střelce. Jeho předností  byla střelba zápěstím. Krátký, rychlý švih, někdy i s jakýmsi  přískokem a polovýklonem překvapoval obránce a gólmany v celé republice. S reprezentačním lvíčkem na prsou ještě s dalšími Třeboňáky  hájil české barvy při tradičních utkáních s výběrem Moravy. Po přechodu na mezinárodní házenou byl několik sezón platnou posilou právě pro ten ojedinělý způsob střelby.

Láďa se v Třeboni zhlédl  jak jinak než v házenkářce, slečně  Alence. Vzali se a házenkářskou štafetu převzala zcela samozřejmě i jejich dcera. Spolu s manželi Lavičkovými (neprůstřelný „Láva“, jehož snímek je ze stejného zdroje, měl osmdesátiny v loňském roce) jsou pravidelnými návštěvníky házené v třeboňské hale. Bohužel, ostatní výše jmenovaní spoluhráči tam už chybějí…

Záměrně přikládám ofocený novinový snímek z tehdejší „Jihočendy“. Pro ty, kteří ho znají je důkazem, že se tenhle borec snad vůbec nezměnil. U „Lávy“ je to stejné.

Láďo a Mirku, díky za nezapomenutelné zážitky, a to nejen z Tyršáku,

Přejeme vám hodně zdraví a dosavadního elánu.

Kohler LáďaLáva Míra

 

Josef „Áža“Neužil

Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
Vytvořeno systémem HostNet