RSS co to je a k čemu

Zkratka RSS v sobě skrývá moderní nástroj pro sdílení a publikování obsahu internetových stránek. S ikonkou indikující RSS kanál se setkáte prakticky na každém moderním zpravodajském serveru.

 

 

 

Jak číst RSS: Zdroje ve formátu RSS je možné číst hlavními dvěma způsoby. První způsobem jsou tzv. webové (internetové) čtečky RSS a druhým způsobem je použití specializovaného programu (tzv. softwarové čtečky RSS).

Webové čtečky: Webové čtečky RSS jsou specializované webové stránky nebo servery, pomocích kterých můžete pročítat články a zprávy z různých RSS zdrojů, které jsou tříděny podle typu zpráv nebo serveru. Většina webových čteček RSS nabízí již personifikaci. Pomocí personifikace vyberete pouze ty zdroje nebo obory zpráv, které jsou pro Vás atraktivní.

Softwarové čtečky: Softwarové čtečky RSS jsou specializované programy, které umí načíst zdroje z vlastního katalogu nebo z jednotlivých zdrojů (zadáním adresy RSS). Softwarové programy, které čtou RSS formáty, mají vlastní prohlížeč internetových stránek nebo využívají výchozí prohlížeče www stránek (MS Internet Explorer,Opera, Firefox, ..)

Český program ke čtení RSS kanálů. Má jednoduché a intuitivní ovládání, protože nedisponuje zbytečnými funkcemi navíc. Kanály lze přidávat buď ručně, nebo importem ze souboru. Začátek zprávy se zobrazuje přímo v aplikaci a nebo si můžete nastavit zobrazování celé stránky se zprávou. Nechybí funkce pro vyhledávání a filtrování zpráv.
SharpReader je volně šiřitelná čtečka RSS a Atom zdrojů. Tato čtečka se může pochlubit zejména maximální jednoduchostí při zachování výchozího minima potřebných funkcí. Zobrazí i chybně generované kanály. Jednotlivé kanály lze řadit do složek, u každého je možné nastavit jiný interval aktualizace. Pro využívání aplikace musíte mít nainstalován .NET Framework

RSS Explorer 0.91 beta – freeware
Ten, kdo přece jen nedá dopustit na svůj Internet Explorer a chtel by si i vněm prohlížet RSS kanály, ten pak může vyzkoušet speciální plug-in s názvem RSS Explorer. Jde o nástroj, který se v podobě nástrojové lišty objeví v IE, díky čemuž budete mít nejnovější zprávy při vašem brouzdání stále na očích. Instalace probíhá za pomoci nechvalně známé technologie ActiveX.
RSS

Mobilní aplikace: čtečka do mobilního telefonu, tabletu:

Android:  např. RssDemon Novinky Reader (na Google Play)

 

    Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
    Vytvořeno systémem HostNet