10.díl – Velká pozornost mládežnickým družstvům

Dorostenci z Třeboně, mistři jihočeské župy nebyli vůbec poraženi. Této složce byla v oboru věnována zvláštní péče a nešetřilo se na ní penězi. V zemské soutěži obsadili třetí místo. V družstvu hráli: Karez, Brácha, Školka, Beroun, Kuře, Fak, Novotný, Kubíček, Čižimský, Matoušek. V podzimním kole mistrovství se stali dorostenci opět vítězi bez porážky a dosáhli ze tří zápasů skóre 38:9.

2013-06-16 12.00.43

 

 

Benjamínci, nejmladší složka oboru, hrávali ve dvou družstvech a hrávali mezi sebou, protože neměli soupeře.

zaci1942

2013-06-16 12.01.10

 

V květnu 1942 došlo také k založení odboru žen zásluhou náčelníka oboru házené Píchy. Ustavena byla dvě družstva žen a jedno dorostenek.

2013-06-16 12.03.09

První zápas sehráli ženy s mistrem župy SK Tábor před 500 diváky a prohráli pouze 4:5. Branky tohoto utkání vstřelili Davidová a Přibylová. Zájem byl veliký. Tehdy třikrát v týdnu 15-20 dívek se podrobovalo výcviku házené, který řídil Pícha, bratři Kokoškové a jiní hráči. V prvním mistrovství nebylo družstvo úspěšné. Sehrálo 8 zápasů s pasivním výsledkem 35:41. Z prvních aktivních členek dámského odboru byly známá jména: Dušáková, Vacková, Leštinová, Hubáčková, Kovandová, Davidová, Přibylová, Čižinská, Alinčová, Kohoutová, Janoušková, Kliková, Malátová a Bláhová.

Nejbohatší tok vykazuje ve sportovním dění rok 1943, který je také nejbohatším rokem na sportovní podniky v Třeboni. Téměř všechny župy jsou zastoupeny v seznamu soupeřů družstev Třeboně. Několikaletá práce s výchovou dorostu dochází cíle získáním mistra Čech v dorostenecké házené. V plné sezoně hraje současně až 10 družstev, která sehrála celkem 170 zápasů, tedy rekordní počet, který sotva kdy bude překonán.

autor: Karel Budín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

    Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
    Vytvořeno systémem HostNet