5.díl – Poprvé vítěz poháru

V roce 1934 se stává Třeboň poprvé vítězem „Honzíkova poháru“. Porazila DTJ Vrbno 10:2 a ve finále Hlubokou 7:2. V rámci oslav 50-ti letého trvání klubu byl hrán pohár Adamův a soupeřem byla místní sedma studentů, která byla velmi dobrým celkem.

V rámci těchto oslav poráží Třeboň poprvé starého soupeře Benešov 11:3. Také pohár ve Zlivi se stává opět majetkem Třeboně. Dalšího turnaje se zúčastnila Třeboň v Písku, kde zvítězila senzačními výsledky (Hluboká 14:2, Písek 13:1, Rožmitál II 20:0 a ve finále Rožmitál I 17:1).

V roce 1935 opět s velkým úspěchem obhajuje Třeboň pohár v Písku (Písek 23:1, Rožmitál 13:1). Rovněž ve Zlivi (SK Zliv 21:0, Sokol Zliv 9:5, Hluboká 12:3). Z přátelských zápasů kromě vítězství nad Soběslaví 10:2, 10:1, na sebe upozornili vysokým vítězstvím nad J.Hradcem 31:1. Z pražských družstev startovala v Třeboni Sparta i Slávia. Sparta vyhrála 6:5, kdežto Slavia odešla poražená 6:8.

V roce 1936 přechodně končí činnost SK Třeboň, který ještě hostoval v Písku (Písek 10:8, Strakonice 8:0) a tam ve finále pohárové soutěže byl poprvé poražen Starým Rožmitálem 7:6. Většina hráčů odešla z Třeboně na vojnu.

Ale třeboňská házená ani nyní nezahálí. Studenti utvořili družstvo házené v místním Junáku pod vedením mladého Alexe Korba. Bylo to v době, kdy znovu v roce 1939 byla obnovena Jihočeská župa házené a v podzimní sezóně dochází k boji o mistrovství jižních Čech. Finále se hrálo v Třeboni za přítomnosti náčelníka svazu Erbse a do finále se kvalifikovala Hluboká proti Junáku Třeboň. Třeboň zvítězila 7:2. Na ukončení sezony si Třeboň pozvala mistra Středočeské župy AC Spartu, která dopoledne zvítězila 5:3 a odpoledne za krajně nepříznivého počasí 7:2.

Začátkem roku 1940 se hlásí opět k životu SK Třeboň 1884, do něhož odešli hráči z rozpadlého družstva Junáka. Janouch,Kunft, Ing. Bena, Kuchař, Adam, Kord, Dr.Smrčka, Melichar, Čech, Nestával, Bystřický-to je sestava tehdejšího družstva. Poprvé v této sestavě dochází k řádné mistrovské soutěži, která se stává kořistí Třeboně 1884. K účasti ve vyšší soutěži nedošlo pro pozdní přihlášku a také pro porážku 1:8 od Slávie Praha v Třeboni.

Staří hráči odešli, ale v Třeboni je výborné družstvo dorostenců. Ti, již loňského roku se velmi dobře uvedli v Písku. Zvítězili v rozhodujícím utkání s místním družstvem 9:3. V turnaji za účasti pěti družstev porazili Vodňany 3:0, Hlubokou 7:2, DTJ Rožmitál 11:9 a ve finále znovu domácí 2:1. Večer nastoupili proti mužům Písku a ač unaveni celodenní soutěží byli poraženy jen 4:5. Tehdy dorostenci Třeboně hráli v sestavě: Vopelka, Šnobl, Dudáček, Tyšer, Vrchota, Novák, Peterka.

Populární soutěž „Honzíkův pohár“ vyhrávají v roce 1940 ve finále nad pražským družstvem SK Ústřední Karlín 3:2 před 600 diváky brankami Korb 2, Adam 1.

autor: Karel Budín