V Třeboni na náměstí hořela střecha obchodu Bílý Beránek

Požár střechy obchodního centra na Masarykově náměstí v Třeboni. Tak podle mluvčí hasičů Venduly Matějů znělo ohlášení, které hasiči přijali na svou linku ve 13:15.

K ohni vyrazily jednotky druhého stupně požárního poplachu. „Konkrétně to byli profesionální hasiči ze stanice Třeboň včetně výškové techniky a jednotky dobrovolných hasičů obcí Třeboň-Branná, Lomnice nad Lužnicí, Lišov a Stráž nad Nežárkou. Jako posilová jednotka byli povoláni profesionální hasiči z českobudějovické stanice,“ popsala Vendula Matějů.

Prvotní zprávy z místa zásahu podle jejích slov potvrdily požár půdního prostoru. „Postupně, jak postupoval průzkum a hasební práce, byly informace od velitele upřesňovány. Požár zasáhl sádrokartonový strop u prostoru propojujícího terasu kavárny s hlavní budovou centra, požár zničil stříšku nad schody nad terasou,“ sdělila s tím, že zasažená plocha měla rozměry přibližně tři na čtyři metry.

Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu velmi rychle. Dohašovací práce pak zabraly zhruba hodinu a ve 14:39 velitel nahlásil, že je požár už zcela zlikvidovaný. „Z kavárny se všichni lidé samoevakuovali ještě před příjezdem hasičů. Nemáme informace, že by byl někdo zraněn,“ doplnila mluvčí s tím, že příčina vzniku požáru se šetří. Škoda, kterou plameny způsobily, činí půl milionu korun.

Autor: Adam Hudec
Zdroj: https://jindrichohradecky.denik.cz/pozary/v-treboni-na-namesti-horela-strecha-obchodu-20180501.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Designed by: search engine optimization company | Thanks to seo service, seo companies and internet marketing company
Vytvořeno systémem HostNet